Enterijer i opis enterijera

Pored sastava na temu eksterija, sakupili smo i tri sastava na temu o enterijeru (interijerijeru). Pogledajte ih i ostavite komentar ako vam se sviđaju.

Opis enterijera hotela na Maldivima (sastav na hrvatskom)

Jeste li ikada zamišljali boravak u hotelu u kojem se osjećate kao da živite u čarobnom podvodnom svijetu? Bio sam u jednom takvom hotelu na Maldivima, i ovaj hotel je uistinu jedinstven i poseban, jer je cijeli njegov interijer osmišljen kako bi se gosti osjećali kao da doživljavaju život pod morem.

Čim uđete u hotel, dočekat će vas zapanjujuće predvorje koje je dizajnirano da izgleda poput koraljnog grebena. Zidovi su prekriveni providnim staklenim, živopisnim i šarenim koraljima, a oko njih plivaju sitne ribice.

Pod je izrađen od materijala nalik pijesku koji je mekan i hladan pod nogama. Strop je ukrašen svjetlucavim svjetlima koja podsjećaju na površinu vode, bacajući mekani, svjetlucavi sjaj po cijeloj prostoriji.

U središtu predvorja nalazi se veliki, kružni akvarij ispunjen egzotičnim ribama i drugim morskim stvorenjima. Akvarij je okružen ugodnim prostorima za sjedenje gdje se gosti mogu opustiti i uživati ​​u pogledu. Postoje čak i neke male, privatne niše skrivene iza koraljnih zidova, savršene za čitanje knjige ili tihi razgovor.

Hotel ima nekoliko restorana, od kojih svaki ima svoju jedinstvenu podvodnu temu. Glavni restoran zove se “Seahorse Café”, a dizajniran je tako da izgleda kao dom morskog konjica. Stolovi i stolice oblikovani su poput morskih konjica, a posvuda su ukrasi u obliku morskih konjica. Jelovnik nudi ukusna jela od plodova mora, ali i druge opcije za one koji vole nešto drugačije.

Tu je i poseban “Jellyfish Lounge” gdje gosti mogu uživati ​​u osvježavajućim pićima i grickalicama. Dnevni boravak ima mekane, svjetleće svjetiljke u obliku meduza koje vise sa stropa, bacajući umirujuću, umirujuću svjetlost po cijeloj prostoriji. Zidovi su ukrašeni prekrasnim muralima s meduzama, a tu su i udobni kauči i stolice za opuštanje gostiju.

Hotelske sobe za goste dizajnirane su tako da podsjećaju na različita podvodna okruženja. Neke su sobe dizajnirane tako da izgledaju kao unutrašnjost špilje, sa stjenovitim zidovima i mekom, neizravnom rasvjetom. Druge su ukrašene poput šarenog koraljnog grebena, sa svijetlim i veselim bojama i uzorcima. Postoje čak i neke sobe koje su dizajnirane da izgledaju kao da su pod vodom, s velikim prozorom koji gleda na privatni akvarij.

Svaka soba za goste ima udoban krevet, udoban prostor za sjedenje i modernu kupaonicu. Kupaonice imaju posebnost: tuš kada imate osjećaj kao da stojite ispod vodopada. Voda se slapovima slijeva sa stropa, stvarajući osvježavajuće i okrepljujuće iskustvo.

Jedan od najuzbudljivijih dijelova hotela je zatvoreni vodeni park. Ovo područje prepuno je zabavnih aktivnosti na vodi za goste svih uzrasta. Tu su i vijugavi vodeni tobogani, zona za prskanje s fontanama i vodenim topovima i lijena rijeka koja vijuga oko parka. Vodeni park je uređen tako da izgleda kao podvodni svijet, pun koralja i drugih morskih stvorenja.

Opis enterijera bolnice (sastav na srpskom jeziku)

Bolnica je mesto gde ljudi idu kada su bolesni ili povređeni. Kada posetite bolnicu, možda ćete primetiti da se dizajn enterijera razlikuje od drugih tipova zgrada. U ovom sastavu ću navesti tri glavne stvari po čemu se bolnice razlikuju.

Prvo, bolnice su dizajnirane da budu čiste i higijenske. To znači da se podovi, zidovi i nameštaj lako čiste i dezinfikuju. Možda ćete primetiti da su podovi napravljeni od tvrdog materijala poput pločica ili linoleuma. To je zato što se lakše čisti od tepiha, koji može zadržati klice i bakterije. Pored toga, bolnice često imaju bele zidove i nameštaj jer je lakše uočiti prljavštinu i prljavštinu.

Drugo, bolnice su dizajnirane da budu smirujuće i utešne. Kada ste bolesni ili povređeni, može biti strašno biti na novom mestu sa strancima. Zbog toga dizajneri bolnica često biraju umirujuće boje poput plave i zelene. Oni takođe mogu dodati umetnička dela ili biljke kako bi pomogli u stvaranju mirne atmosfere.

Treće, bolnice su dizajnirane da budu funkcionalne. To znači da su raspored i dizajn zgrade namenjeni da pomognu lekarima, medicinskim sestrama i drugim medicinskim radnicima da efikasno rade svoj posao. Na primer, bolnice često imaju više ulaza i izlaza za hitne situacije. Takođe mogu imati odvojene prostore za različite tipove pacijenata, kao što je pedijatrijsko odeljenje za decu.

To je ukratko zašto su bolnice takve kakve jesu.

Opis enterijera moje kuće (sastav bosanski jezik)

Bosanska kuća je jedinstveno i lijepo mjesto za boravak. Bosanska kuća je dizajnirana da bude ugodna i udobna, sa različitim prostorijama dizajniranim za različite namjene. Rekao bih da je etnerijer moje kuće klasičan bosanski pa ću ga opisati.

Dnevni boravak je prva soba koju ćete primijetiti kada uđete u kuću iz hodnika koji je prazan… To je velika i prostrana soba sa velikim LED TV-om i akvarijumom. Akvarij je ispunjen šarenim ribama koje plivaju u vodi, čineći prostoriju živahnom i veselom. Dnevni boravak je takođe ukrašen udobnim sofama i foteljama, što ga čini odličnim mestom za opuštanje i odmor.

Trpezarija je povezana sa dnevnim boravkom i ima drveni sto i šest stolica. Stolice su mekane i udobne, što ih čini odličnim mjestom za uživanje u obroku sa porodicom i prijateljima. Postoji i biljka u uglu trpezarije, ali ne znam kako se zove. Biljka dodaje prirodnu notu prostoriji i čini je prijatnijom.

Kuhinja se nalazi uz trpezariju i opremljena je svim potrebnim aparatima i posuđem. Ima šporet, rernu, frižider i mikrotalasnu. Kuhinja je čista i organizirana, što olakšava pripremu obroka i pospremanje nakon toga.

Toalet je klasičan bosanski toalet, sa šoljom, bideom, bojlerom i tušem. Toalet je čist i dobro održavan, što ga čini ugodnim mjestom za korištenje.

Prva spavaća soba je roditeljska i ima veliki krevet koji je udoban i udoban. Roditelji takođe imaju TV u sobi. Soba je ukrašena prekrasnim umjetničkim djelima i ima toplu i privlačnu atmosferu. Krevet je visok i prekriven klasičnim bosanskim heklanjem, a ispred kreveta sa obe strane su dve starinske ponjave.

Druga spavaća soba je moja i ima kompjuterski sto, kompjuter, stolicu, manji krevet i ormar za odlaganje odjeće. Soba je savršena za učenje i obavljanje posla. Prozori u prostorijam su mali, ali omogućavaju da uđe lijep povjetarac tokom ljetnih mjeseci.

Unutrašnjost biblioteke (sastav na bosanskom jeziku)

Kada uđete u školsku biblioteku, odmah vas zapanjuju beskrajni redovi knjiga koji se nižu uz zidove. Čini se da se police protežu kilometrima, pune knjiga svih žanrova i tema. Miris starog papira i mastila ispunjava vazduh, stvarajući tešku, ali prijatnu atmosferu koja je jedinstvena karakteristika biblioteka.

Na ulazu u biblioteku nalazi se radni sto za kojim sedi bibliotekar. Stol je zatrpan starim knjigama, papirima, a na njemu se nalazi i stari kompjuter.

Bibliotekar radi neumorno, pomaže učenicima da pronađu knjige koje su im potrebne i odgovara na sva njihova pitanja. Uprkos starosti računara, bibliotekar uspeva da ga natera da funkcioniše, pristupajući onlajn katalogu kako bi pomogao učenicima da pronađu knjige.

Podovi u biblioteci su stari drveni podovi, koji su djelimično prekriveni zelenim tepihom. Tepih služi kao udobna površina za hodanje koja prigušuje zvuk koraka, omogućavajući učenicima da se tiho kreću po biblioteci. Drveni podovi dodaju biblioteci šarm i daju joj osećaj istorije i tradicije.

Prozori u biblioteci su stari i pohabani, ali i dalje propuštaju dosta prirodnog svjetla. Svjetlost se probija kroz prozore, bacajući topli sjaj na knjige i stvarajući ugodnu i privlačnu atmosferu. Prozori takođe pružaju prekrasan pogled na školski prostor, omogućavajući učenicima da se odmore od učenja i uživaju u pejzažu.

Iza redova knjiga nalazi se 10-ak stolova i 20 stolica koje služe kao mjesta za čitanje. Stolovi su stari i pohabani, ali su čvrsti i pružaju udobnu površinu za rad. Stolice su također stare, ali su udobne i pružaju mjesto studentima da sjede i čitaju satima.

Visoki stropovi u biblioteci sadrže nizove neonskih svjetala, koje učenicima pružaju dovoljno osvjetljenja za čitanje i rad. Svjetla su jaka i ravnomjerno raspoređena, omogućavajući učenicima da čitaju bez naprezanja očiju. Redovi neonskih svjetala također doprinose šarmu biblioteke, dajući joj jedinstven i bezvremenski kvalitet.